Tuesday, October 23, 2012

4. nädala ülesanne

Neljas teema: tehnoloogiad ja standardiseerimine.


Minul varasemad kogemused vookogude kasutamisega puuduvad ja tulenevalt sellest on ka ootused teema osas kõrged.

Nagu Te soovitasite, võtsin testimiseks Google Readeri. Kuna kasutan palju Google rakendusi, siis miks mitte proovida midagi uut.


Olen tõsiselt üllatunud Google Readeri võimalustest ja lahendasin endajaoks juba ülikooli õpingute alguses tekkinud probleemi.
Selle jaoks, et saavutada paljudes ainetes õpitulem, pidime looma blogid. Antud hetkel on mul kasutusel viis (5) erinevat blogi, nendest neli (4) bloggeris ja üks (1) wordpressis. Tõenäoliselt kaasneb lähiajal veel paar tükki ;). Lisaks tuleb kursis olla sellega, mis toimub kaasõppijate sama paljudes blogides.
Lõpuks ometi saan ma kasutades "Subscriptions" abi, koondada kokku kõik oma blogid. Tean, et wordpressi kasutajad saavad seda teha juhul, kui kõik blogid on antud süsteemis jagatud erinevate kategooriate alla. Wordpress tundus mulle juba algselt liialt võimalusterohke ja algajale keeruline.
Lisaks on bloggeril, wordpressil ja ka dippleril eraldi Android rakendused, mida ma olen nutitelefonis kasutanud. Kuna Google Reader on samuti olemas androidile, siis edaspidi kasutan antud programmi blogide koondamiseks.
Loomulikult võimaldab Google Reader koondada kokku erinevaid infoallikaid (ajalehed, uudiste portaalid), kuid antud hetkel leidsin endale kasuliku programmi, mis võimaldab lihtsustada õpitegevusi.
Kahjuks ei suutnud leida antud programmile Windows 7 widgetit, mis lihtsustaks veelgi blogide jälgimist.
Poti mee sisse, ka üks tõrva tilk. Nimelt üritasin Google Readeris ära määratleda, et feed kajastaks ka kommentaare. Paraku see ei õnnestunud, kuna bloggeris (määratud link)on kommentaarid avatavad eraldi lingina (collapsed). Järgmise sammuna võtsin ette blogi enda, kuid paraku ei suutnud ma peale tunni ajalist sätetes otsimist, leida võimalust, mis aitaks peidetud kommentaarid automaatselt kuvada peale ülesannet.
Küsisin ka nõu kaasõpilaste käest, kuid lahendust veel pole leidnud.

Kui keegi on eriti tuttav bloggeri hingeeluga, siis palun tagasisidet eelpool toodud probleemi osas.






Loomulikult testisin ka iGoogele võimalusi. Iseenesest lihtne veebipõhine lahendus, mis võimaldab kokku koguda erinevad sotsiaalse meedia vahendid. Testisin antud rakenduse võimalusi ning sain korralikult tööle Facebooki, Gmaili, kalendrid, ülesannete loendi, blogide loendi ja Youtube. Ainuke mida widgetiga tööle ei suutnud saada oli Google Docs rakendus. Tõenäoliselt Google Drive ja Google Docs ühendamisega seotud probleemid.
Kokkuvõtvalt võib öelda, et iGoogle pakub kasutajale palju erinevaid võimalusi info haldamiseks, ning info küllus ajas mind parajalt segaduse. Loomulikult saab antud suurest valikust valida endale sobiva ja vajaliku, paraku antud teenus lõpetab tegevuse 1.november 2013 a. Kahjuks on ka androidi rakendus lõpetanud sellest suvest töö :(

Järgnevalt tutvusin lähemalt Google Hangouts võimalusetega. Kuna olen varasemalt liitunud Google+ teenusega, siis Hangouts on üks paljudest teenustest, mida Google+ võimaldab. Hangout pakub varasemalt suhtlusringiga liitunud kasutajatel pidada video kõnesid, vaadata koos nt Youtube videosid, jagada ja töödelda suhtlusringis kuni 10 inimest Google Docis koostatud dokumente, jagada enda screenviewd teiste kasutajatega ja lisada enda kuvale effekte. Lisaks on võimalik koos käivitada erinevaid programme nt SlideShare. Kuna minu suhtlusringides on vähe kasutajaid siis praktiliselt sain testida ainult ühe kasutajaga. Lubatud kaasrakendused toimisid laitmatult, väikesed probleemid olid Youtube videote jagamisega (tõenäoliselt, seotud vestluse teisepoole interneti ühenduse kiirusega).
Kindlasti antud rakendus leiaks kasutust paljude Skype fännide hulgas, sest kasutusvõimaluste rohkus on suur, kuid paraku bränd ja harjumused on see, mis inimesi mingite konkreetsete toodete küljes kinni hoiab. Kuna siiani olen samuti suhtlemiseks põhiliselt kasutanud Skype teenust (ülikooli kaaslastega), siis jään ka edaspidi seda teenust kasutama. Õpi- ja suhtluskeskkonnana on Hangoutsil palju eelised Skype ees ja potensiaali rohkelt.

2 comments:

  1. Bloggeri hingeelust!
    Kui m vaatan ainult konkreetset artiklit, mitte kogu veebipäeviku voogu, siis on kommentaarid olemas. Kommentaaride kirjutamiseks meeldib mulle kõige rohkem vaade nn Embedded, mille saab kätte Settings › Posts and comments > Comment Location. Sel korral ma näen artiklit ennast ka kommentaari kirjutamise ajal.
    Selleks, et Sinu blogi kommentaarid oleks teistel RSS voo abil kätte saadavad, on võimalik teha jälle settingute alt valik, mida saab täpsemalt vaadata pildilt http://quick-markup.com/p/5086df266eb58 (see ekraanikuva pilt on võrgus olemas ainult 30 päeva ja siis kustutatakse, kasutan sellist Ghrome brauseri vidinat Quick Markup, millega saab teha kuvapilte ja üles laadida, mida saab 30 päeva vaadata)
    Loodan, et ei olenud väga segane kommentaar! :-)

    ReplyDelete
  2. Kommentaaride jaoks on nii WordPress kui Blogger puhul eraldi RSS voog. Meie kursuse kommentaaride voogude aadressid on kõik ühe OPML failina võimalik alla laadida EduFeedrist kursuse osalejate lehelt (link "OPML file with RSS feeds for blog comments"). Samast saab ühe failina laadida ka kõigi blogide postituste voogude aadressid.

    Seda OPML faili on võimalik omakorda Google Readeris või mõnes teises RSS lugejas importida. Google Readeris toimub voogude importimine Settings > Import/Export lehel (seadete juurde viib hammasratas paremal üleval nurgas).

    Windowsil soovitan ma Google Reader mugavamaks jälgimiseks kasutada FeedDemon.

    ReplyDelete